شنبه ۱۶ آذر ۹۸

دانلود تحقیق کم توانی ذهنی

بهترین در فروش فایل

دانلود تحقیق کم توانی ذهنی

۶۴ بازديد
در طول تاریخ بشری معلولان ذهنی همواره به عنوان مهجورترین اقشار جامعه پنداشته شده اند برچسب هایی هم چون بیمار ناقص الخلقه و دیوانه القابی بوده است که در طول زمان در جوامع مختلف رواج داشته است
دسته بندی روانشناسی و علوم تربیتی
بازدید ها 45
فرمت فایل docx
حجم فایل 45 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 27
تحقیق کم توانی ذهنی

فروشنده فایل

کد کاربری 1024
کاربر

مقدمه
در طول تاریخ بشری معلولان ذهنی همواره به عنوان مهجورترین اقشار جامعه پنداشته شده اند. برچسب هایی هم چون بیمار ناقص الخلقه و دیوانه القابی بوده است که در طول زمان در جوامع مختلف رواج داشته است. ولی در سال های اخیر عقب ماندگی ذهنی به عنوان یک بیماری مانند سایر بیماری ها قلمداد مبی شود.

کم توانی حالتی است که در آن کارکرد عمومی هوش فرد به میزان چشمگیری زیرحد متوسط است و با تخریب همزمان رفتار انطباقی همراه است و در حین دوره رشد و پیش از 18 سالگی بروز می کند.

مفهوم کم توانی ذهنی، شامل نقایصی در توانایی شناختی و رفتارهای لازم برای عملکردهای شخصی و اجتماعی ( کارکرد انطباقی ) است. همه افرادی که در یک سطح هوشی قرار دارند، از لحاظ کارکرد انطباقی در یک سطح قرار ندارند.
فهرست مطالب
مقدمه کم توانی ذهنی چیست؟ حوزه های کارکردهای انطباقی علل کم توانی ذهنی آیا کم توانی ذهنی قابل پیشگیری است؟ کم توانی ذهنی خفیف کم توانی ذهنی متوسط کم توانی ذهنی شدید کم توانی ذهنی عمیق درمان ویژگی های کودکان کم توان ذهنی شکل ظاهری قد و وزن مهارت های حرکتی درشت و ظریف کم مهارتی یا تنبلی حرکت بینایی و شنوایی لامسه، بویایی و چشایی آسیب پذیری جسمانی دستگاه گویایی و تکلم محدودیت در خزانه لغات و واژگان توجه و پردازش اطلاعات حافظه محدودیت در تفکر انتزاعی (تفکر، استدلال و رشد مفاهیم) مفهومانتقال یادگیری نگرش انگیزش اعتماد به نفس احساس خود ارزشمندی خود مدیریتی مهارت های اجتماعی منابع


تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
فروشگاه ساز فایل و همکاری در فروش سل یو